Yuri Kim përvesh mëngët dhe shkund ullinjtë me familjen shqiptare (foto)

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka kaluar një fundjavë ndryshe. Ajo ka vizituar një familje, bashkë me të cilën ka marrë pjesë në mbledhjen dhe bërjen e vajit të ullirit.

Teksa la postuar disa foto në rrjetin social “Instagram”, ambasadorja Kim shfaqet duke mbledhur ulinj, së bashku me familjen e Xhuljo Hidrit.

“E mbani mend postimin e javës së kaluar të familjes duke korrur ullinj? @xhuljo_hidri pa postimin dhe më ftoi, @ambassadorelsaalbania& Kristoffer përsëri për një vizitë të duhur me ta. Ne shkuam sot dhe u njohëm se sa e vështirë është në të vërtetë të mbledhësh ullinj. Ne gjithashtu vizituam fabrikën në fshat, ku njerëzit marrin çantat e tyre me ullinj për t’i shtypur në vaj. Gjatë rrugës, ne biseduam për kafen dhe rakinë, për shpresat, si dhe shqetësimet e njerëzve normalë shqiptarë, dhe si është jeta në fshatin e tyre. Unë shpjegova se çfarë po bën SHBA për të mbështetur drejtësinë dhe reformat e tjera që janë të nevojshme për ta bërë jetën më të mirë për të gjithë shqiptarët, jo vetëm për ata që janë në krye. Ne përfunduam me një shkëmbim shumë të ëmbël të dhuratave. E di që shqiptarët nuk shkojnë kurrë në shtëpinë e dikujt me duar bosh, kështu që unë kisha sjellë një shishe verë amerikane dhe disa maska ​​për familjen, ndërsa Xhuljo & prindërit e tij më dhanë bujarisht nga vaji i ullirit dhe raki të shijshme që ata kishin bërë. Faleminderit familjes Hidri për mikpritjen tuaj dhe për ndarjen e mendimeve tuaja. Shpresoj të shihemi së shpejti!”, shkruan ambasadorja, ndërsa përshkuan përvojën e saj të veçantë gjatë vizitës në fshat.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.