Video/ Xhaçka uron Pavarësinë me disa nga arritjet e Shqipërisë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka uruar sot 109-vjetorin e Pavarësisë.

Me këngën “Për ty atdhe” në sfond, ministrja Xhaçka ka publikuar një video ku në mënyrë kronologjike paraqiten disa nga momentet më historike të arritjeve të vendit tonë në arenën ndërkombëtare.

“109 vjet pavarësi! Gëzuar Ditën e Flamurit Shqipëri”, shkruan Xhaçka.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.