VIDEO/ Studentja e LRI “nxjerr blof” Kryemadhin: Jemi të gjithë me nga dy punë

Gjatë një takimi të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, me anëtarë të LRI në Kombinat, njëra prej studenteve ka pranuar se të rinjtë sot krahas studimeve kanë jo vetëm një, por dy punë.

“Pothuajse çdo student është në një punë të dytë, sepse rënia e ekonomisë është e dukshme dhe përveç këtyre problemeve nuk ka asnjë aktivitet në shkolla,” u shpreh Arla, studentja që ishte ulur në krah të Monika Kryemadhit gjatë takimit të zhvilluar live dhe të transmetuar edhe në media.

Kryetares së LSI-së nuk i pëlqeu aspak pohimi i studentes, gjë e cila u shfaq dukshëm teksa ia ndërpreu fjalën dhe ndryshoi rrjedhën e diskutimeve.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.