“Thjesht e papërsëritshme!”, Luan Rama poston foton me aktoren në 88-vjetorin e lindjes

Aktorja e madhe shqiptare, Tinka Kurti, feston sot 88-vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për të nuk ka munguar dhe urimi i zëvendëskryetarit të LSI, Luan Rama.

Teksa publikon një foto krah aktores, Luan Rama i uron asaj jetë të gjatë, ndërsa e cilëson të papërsëritshme dhe që mbart e rrezaton mirësi.

Mesazhi i Luan Ramës:

Në 88-vjetorin e lindjes:

NJË URIM ZEMRE PËR MË TË MIRËN, TINKËN TONË !

Gëzuar ditëlindjen më e mira, Tinka jonë, zonja e madhe e artit shqiptar!

Gëzuar, jetë të gjatë dhe me shëndet të mirë Tinka Kurti, thjeshtë e papërsëritshme; mrekullisht imponuese në madhështinë e artit që na ke falur dhe mirësisë emblematike që mbart e rrezaton, me dashurinë dhe bujarinë tënde të fisme moj fisnike!

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.