Sulmi ndaj Berishës, reagon Begaj: Autoritetet të hetojnë dhunën, liria e fjalës është thelbësore 

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar për sulmin fizik ndaj kreut të Partisë Demokratike, Sali berisha, gjatë protestës së sotme në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Begaj ka dënuar sulmin, ndërsa thotë se një akt i tillë bie ndesh me parimet e demokracisë.

Presidenti u bën thirrje autoriteteve të hetojnë rastin e dhunës dhe të zbardhin ngjarjen.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.