Rama niset drejt SHBA dhe jep lajmin e madh: Nuk do lëmë gur pa lëvizur

Kryeministri Edi Rama është nisur drejt SHBA-së për të kontaktuar vetë prodhuesit e vaksinës në mënyrë që ajo të vijë sa më parë në Shqipëri.

Ai bën të ditur lajmin përmes një postimi në Twitter ku thotë se për këtë nuk do të lëmë gur pa lëvizur.

“Sigurimi i vaksinës sa më parë është një prioritet i luftës sonë kundër Armikut të Padukshëm dhe s’do lemë gur pa luajtur që vaksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri!Kontakti sy më sy me prodhuesit e vaksinës i shërben këtij qëllimi. Rrugës për në Shtetet e Bashkuara’-shkruan Rama.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.