Rama, batuta me demokratin: Ç’të bëri PD ty, që prapë e do? “Më degjeneroi…”

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet në kantierin e Lungomares në Sarandë.

I shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Sarandës, Adrian Gurma, si dhe nga disa deputetë të PS-së, Rama tha se këtë sezon turistik Saranda do t’i mikpresë pushuesit e shumtë me një transformim të madh e me një plazh të risistemuar, përgjatë një shëtitoreje plot hapësirë në një vijë 1.1 km.

Kryetari i Bashkisë tha se Sarandës i ka munguar një investim i tillë, dhe se tashmë kjo do të kthehet në një atraksion turistik. “Sarandës i ka munguar një investim i tillë. Qytetarët që e vizitojnë çdo ditë kanë impresione shumë të mira. Do të bëhet një plazh i bukur. Ky është një atraksion tashmë”, tha Gurma.

Po ashtu, Rama u ndesh edhe më një qytetar, i cili ishte me Partinë Demokratike dhe po lundronte me kanoe në ujërat e detit Jon.

Rama: Si je? Ndalo të bëjmë një fotografi bashkë!

Qytetari: Kryetarin e bashkisë, deputetin e zonës dhe ministrin e Turizmit i kemi shumë të mirë.

Rama: Hë çfarë të bëri PD ty?

Qytetari: Më degjeneroi fare!

Rama: Dhe ti prapë e do!

Qytetari: Edhe gabime të bëjë, e dua.

Rama: Ti prapë me PD-në je. Po duhet të vinim ne që ju të zbuloni detin se ata nuk dinë as not.

Foton nga takimi me banorin, Rama e ndau edhe në “Instagram”, ku nuk la pa thumbuar edhe Partinë Demokratike.

“PS-ja dhe PD-ja, moment komunikimi me një demokrat”, shkruan Rama krahas fotos, duke dashur të krahasojë nivelin mes dy partive.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.