Padia në SPAK, Këlliçi i kthehet Bardhit: Nuk ma bën syri tërr

Pak pas kallëzimit në SPAK të Belind Këlliçit nga ana e Gazment Bardhit, ka ardhur edhe reagimi i ish kreut të FRPD.

Ai shkruan se gjatë opozitës së Bashës është dhunuar nga qeveria në çdo protestë dhe është mësuar me paditë në SPAK nga zyrtarët e qeverisë.

“Nga viti 2015 kur u zgjodha kryetar i FRPD, bashkë me qindra demokratë të tjerë, kemi provuar në kurriz qelitë, gazin lotsjellës dhe dhunën policore. Është bërë gjithçka për të na asgjësuar si Parti Demokratike.

Ndaj meje janë depozituar 11 padi në SPAK nga Erion Veliaj, Ardian Çela, Mirel Mërtiri dhe gjithë fijet e tjera të pushtetit okult të Edi Ramës. Sot m’u shtua edhe një, nga Gazment Bardhi!

Zoti Bardhi! Ju dhe ish kryetari ynë jeni shkarkuar nga funksionet tuaja nga Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike më 11 dhjetor 2021.

Me padinë tënde të porositur s’ma bën syri tërr.

Ju sugjeroj të përdorni si dalje nga selia derën e FRPD-së, në anën perëndimore të godinës.

Rroftë Partia Demokratike e Shqipërisë! Parti sovrane e demokratëve të lirë!”, shkruan Këlliçi.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.