Metaj, apel qytetarëve: Vetëm me protesta…

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Metaj, ka bërë thirrje për protesta, që sipas tij, do të vendosnin rendin kushtetues në vend.

Përmes një reagimi në “Facebook”, Metaj thekson se protestat do të ndalin keqqeverisjen e kryeministrit Edi Rama.

Mesazhii plotë

Në një shtet të kapur tërësisht nga mafia kush do t’i vendosë përpara përgjegjësisë shkelësit e ligjit, të sigurisë kombëtare dhe të transferimit të të dhënave të qytetarëve te patronazhistët për qëllime shantazhi dhe presioni?

Vetëm protestat qytetare do të rivendosin rendin kushtetues dhe ligjshmërinë për t’u ndarë me dekadën e hajdutërisë dhe keqqeverisjes të Edvin K. Ramës. ✌️🇦🇱

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.