Meta dekreton: Çuçi, ministër i Brendshëm. Ekonomi te Bujqësia

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar menjëherë emërimin e Bledi Çuçit si ministër të Brendshëm dhe atë të Milva Ekonomit si ministre e Bujqësisë.

Emrat u dëguan një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama në Presidencë, pas dorëheqjes së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.