Rama: Kemi sinjale për hyrjen në vend të varianteve të Covid

Shtimi i rasteve me koronavirus dhe gjithashtu edhe i jetëve të humbura kanë detyruar kryeministrin Edi Rama, të dalë në një konferencë pë shtyp, bashkë me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

“Sinjalet për hyrjen edhe në Shqipëri të varianteve të reja të Covid-19 dhe rritja e numrit të infektimeve tek moshat e reja, janë arsye të forta për të reaguar fort së bashku tani, pa humbur asnjë ditë, që të pengojmë medoemos kthimin tek masat e forta kufizuese”, tha shefi i qeverisë.

Vijon…

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.