Kongresi i PS, Rama falënderon Erdoganin dhe Princin e Emirateve për rindërtimin

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur fjalën e tij në pjesën e dytë të punimeve të Kongresit të Partisë Socialiste. Për rindërtimin ai falenderoi Erdoganin dhe Princin e Kurorës së Emirateve të Bashkuara Arabe.

Ai tha se krenaria e tij më e madhe si socialist janë shtëpitë falas që u ndanë pas tërmetit ndërsa theksoi se kudo është përdorur buxheti i Republikës së Shqipërisë. Megjithatë, nuk mungoi falënderimi për presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan dhe për princin e kurorës së Emirateve të Bashkuara Arabe.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.