Kokalari: Në 11 dhjetor Berisha zgjidhet kryetar i PD

Nga Foltorja e Pogradecit, aktivistja shqiptaro-amerikane e Partisë Republikane, Evi Kokalari, u shpreh se në Kuvendin e 11 dhjetorit, Berisha do të zgjidhet kryetar i PD.

Gjithashtu, Kokalari shtoi se Berisha do të jetë edhe kryeministër i Shqipërisë.

“Dua të fokusohem te Lulzim Basha. E dimë që do të ikë, Këto kohët e fundit Basha ka sulmuar kryetarin e forumit të të rinjve, këta janë të rinj që duhet t’i inkurajojmë, jo ti dekurajojmë. Mbështes Albana Vokshin që është ngritur kundër Lulzim Bashës, sepse është e vetmja mënyrë për të luftuar korrupsionin brenda PD. Në 11 dhjetor kryetar i ri i PD do të jetë Sali Berisha.

Herën e fundit që isha në Shqipëri isha e vetmja që thoja se Berisha do të bëhet kryetar i PD dhe dua ta shoh Berishën kryeministër të Shqipërisë. Gjëja e parë që duhet të bëjë Berisha është të shpallë George Soros, të birin, non grata. Të njëjtën gjë duhet të bëjë edhe Kosova. Soros ka 5 zyra në Ballkan. Berisha ka qenë i vetmi që ka dalë kundër hapur. Ka kërkuar shpalljen e Soros non grata.

Kur Soros mori kontrollin e DASH, e konsideruan Berishën person non grata”.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.