Iu dëmtua banesa nga tërmeti, Rama i jep çelësat e shtëpisë së re familjes në Shijak

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, dhe kreu i Bashkisë Shijak Elton Arbana, ka vizituar një familje, të cilës i është rindërtuar shtëpia e prishur nga tërmeti i 26 nëntorit.

“Një tjetër familje që hyn në shtëpinë e re, pas prishjes së shtëpisë së tyre nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gjithçka është e përkryer. Shtëpitë e rindërtuara janë moderne, më të mira nga se ishin. Familjarët ta gëzojnë”, u shpreh Rama.

Kryebashkiaku Arbana tha se janë disa familje që kanë përfituar nga program i  Rindërtimit në zonën e Shijakut.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.