Fitorja në zgjedhje/ Astrologia: Rama ka lindur në vit të bekuar, Basha…

Studiuesja e astrologjisë, Keti Sula ka treguar se përse kryeministri Edi Rama fitoi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ajo tha se Rama kishte lindur në vit të bekuar dhe prandaj Basha e kishte të vështirë. Ndërsa shtoi se kryedemokrati kishte kundër diellin dhe hënën.

“Basha nëse do ta shoh në nivel më makro përballë Edi Ramës, energjitë e këtij të fundit janë më të mëdha për momentin. Edi Rama është i vitit 1964 dhe ky vit ka një super energji. Po ta fillojmë me Jeff Bezoz, Boris Johnson, Michelle Obama, Kamala, etj. Tani, nuk mendoj që është fajtor i humbjes Basha. Pse? Sepse Basha ditën e zgjedhjeve ka pasur kundër Marsit të tij diellin dhe hënën. Nga ana tjetër Saturni ndodhej kundër Mërkurit të tij që s’i jepte dot lajmin e fitores. Energjia e tij nuk ishte aq e madhe,” tha ajo.

Lidhur me zgjedhjet në Partinë Demokratike ajo tha se Basha është i avantazhuar, pasi e ndihmojnë yjet.
“Unë me gjithë studimin që kam bërë mendoj se zgjedhjet për kryetarin e PD do t’i fitojë Lulzim Basha, sepse është në një moment të favorizuar nga yjet”, u shpreh ajo.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.