Buxheti 2021/ Meta këmbëngul: Shkon për PPP-të, jo për të përballuar pandeminë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se buxheti i shtetit po shkon për PPP-të.

Meta thekson se duhet që të shkurtohen pagesat për koncesionet e qeverisë, pasi po jepen shumë para në këtë lloj forme.

Postimi i presidentit Ilir Meta:

Do RRITEN gati me DY HERË pagesat për PPP-të me mbështetje buxhetore, nga 7.9 MILIARD LEKË në vitin 2020, në 14.5 MILIARD LEKË në vitin 2021.

TË SHKURTOHEN pagesat për PPP-të dhe TË SHTOHEN fondet për GRUPET më TË PREKURA nga COVID-19.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.