Braçe: PD-LSI, si shtëpia e Camorrës për fëmijët

Protestat e dhunshme të ditëve të fundit dhe pjesëmarrja në to e të miturve ka shkaktuar shumë debat në vend.
Zëvendëskryeministri Erion Braçe, ka shkruar sot në mëngjes se Partia Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim po shtyjnë fëmijët në fushën e krimit.
“Qysh kur organizatat kriminale, terroriste dhe, partitë politike, nisën të përdorin e shtyjnë fëmijët në krim, çdo vend vendosi dënimë të ashpra për tutorët dhe nxitësit e tyre në krim”, shkruan Braçe teksa publikon edhe 4 nene të Kodit Penal, të cilat sipas tij qartësojnë gjithçka.

Braçe thotë se partitë e poshtra kaosin dhe shkatërrimin e pronës publike e private e arritën lajm botëror.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.