Akuzat e PD, reagon Petro Koçi: Basha, distancohu nga zjarrvënia

Deputeti i zgjedhur i PS, Petro Koçi ka reaguar ashpër ndaj akuzave të kreut te PD, Lulzim Basha në adresë të qeverisë se kjo e fundit ka dështuar në menaxhimin e situatës së zjarreve që kanë mbërthyer vendin në të katërta anët prej disa ditësh. Përmes një statusi në rrjetet sociale, zoti Koçi i bën thirrje kryedemokratit Basha të distancohet nga zjarrvënia.

Ja statusi i plotë i z. Koçi:

Basha, distancohu nga zjarrvenia!

Ore ti qe kerkoke te behesh burre shteti dhe qe ta ngecen serish partine e Saliut! Ku e ke ndergjegjen shteterore dhe vizionin e liderit?

Ben gerr-merr per helikopterin se mund te jete perdorur nga Kryeministri per arsye shteterore (jo private). Dil more dhe fol i shqetesuar per situaten. Per zjarrin qe ti adhuron si mjet politik, por qe kesaj rradhe po merr dhe jete njerezish. Thirri ndergjegjes shoqerore te jete vigjilente ndaj zjarrvenies! Sensibilizo organet ligjzbatuese qe te zbulojne e te ndeshkojne te papergjegjshmit e stines. Kerko angazhim gjitheperfshires per ti bere balle situates. Shprehu mirenjohjen atyre qindra efektiveve te FA qe po rrezikojne dhe veten per te shpetuar jete, shtepi e katandi! Pastaj kujtohu qe je dhe opozitar i mjere!

Si PD ja jote ne Fier qe eshte opozita “Poshte inceneratori, rrofte inceneratori”.

Thellohu Luli!

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.