USHQIMET/ Shqipëria, e treta për rritjen e çmimeve, Basha: Durimit i ka ardhur…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar për të dhënat e publikuara nga Eurostat, ku Shqipëria rezulton e treta në Evropë për rritjen e çmimeve të ushqimeve.

Në një postim jë rrjetet sociale, Basha shkruan se gjatë 7 viteve të Edi Ramës, çmimet e ushqimeve në Shqipëri janë ngritur në stratosferë. Kryedemokrati premton se do të ulim çmimet e ushqimeve duke luftuar monopolet dhe klientelizmin.

“Shqipëria renditet e 3-ta në Europë për rritjen e çmimeve të shportës bazë ushqimore. Të dhënat e publikuara nga EUROSTAT tregojnë se Shqipëria ka rritjen më të madhe të çmimeve të ushqimeve në Europë! Gjatë 7 viteve të dështuara të Edi Ramës, çmimet e ushqimeve në Shqipëri janë ngritur në stratosferë. Durimit i ka ardhur fundi! Ne do të ulim çmimet e ushqimeve duke luftuar monopolet dhe klientelizmin, dhe do të kemi një qeveri që kujdeset për njerëzit, në vend të një qeverie që kujdeset për veten dhe klientët e saj”, shkruan Basha.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.