Parashikimi i motit, 20 dhjetor 2020

Dita e diel parashikohet me mot kryesisht të vranët dhe intervale kthjellimesh.

Në jug vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët.

Era do të fryjë në juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8 m/s.

Sot pritet një rritje e lehtë e temperaturave. Në zonat malore ato do te jenë nga -1 gradë Celciis në 7 gradë Celcius, në zonat e ulëta 7 deri në 14 gradë Celcius dhe në zonat bregdetare 9 deri në 16 gradë Celcius.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.