Vuante nga sëmundja e rëndë, ndërron jetë aktori i njohur

Aktori Frank Bonner, i njohur përmes rolit të Herb Tarlek në “WKRP in Cincinnati”, ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare.

Lajmin e hidhur e ka konfirmuar familja e tij për TMZ, duke thënë se aktori vdiq si rezultat i ndërlikimeve nga demenca e trupit.

Bonner u shfaq në 88 nga 90 episodet e “WKRP në Cincinnati”, të cilët u transmetuan për katër sezone nga 1978-82.

Ai drejtoi disa nga komeditë më të mëdha të kohës duke përfshirë, “Ëho’s the Boss?”, “Head of the Class” dhe “Newhart”.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.