“Met Gala 2021”, të famshmit shfaqin veshjet luksoze në Nju Jork (Foto)

“Met Gala”, një nga ngjarjet më të mëdha dhe më me yje të modës, ka hapur tapetin e kuq në Nju Jork për disa nga të famshmit më të njohur të planetit.

E mbajtur për të mbledhur fonde për Institutin e Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit, Gala kthehet pasi u vonua vitin e kaluar për shkak të pandemisë.

Dhe megjithëse të ftuarit e tij të famshëm duhet të ndjekin rregullat e Covid-19, përfshirë mbajtjen e maskave në ambiente të mbyllura, kjo nuk i ka ndaluar shumë që të shkojnë për një magjepsje të gjithanshme.

Tema e kostumeve të këtij viti është “Në Amerikë: Një leksik i modës” dhe pamjet u frymëzuan nga gjithçka, nga ekskluziviteti i filmit Matrix te Statuja e Lirisë.

Eventi po organizohet nga ylli i popit Billie Eilish, tenistja Naomi Osaka, aktori Timothée Chalamet dhe poetja Amanda Gorman.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.