Kinematografia në zi, ndërron jetë aktorja me famë botërore 

Aktorja e njohur, Kymberly Herrin ka vdekur në moshën 65-vjeçare.Herrin ndërroi jetë paqësisht në shtëpinë e saj në Santa Barbara, Kaliforni, më 28 tetor por lajmi u bë me dije së fundmi. Mbesa e aktores, Theresa Ramirez ndau një fotografi të aktores me dy motrat e saj të ndjera.

“Tani janë të gjithë bashkë. Teze Kymberly Herrin. Unë të dua.”, shkroi ajo. Edhe pse nuk është raportuar asnjë shkak për vdekjen, familja e saj po kërkon donacione për Shoqatën Amerikane të Kancerit. Herrin ishte një modele, ku u shfaq në disa kopertina revistash dhe luajti në shumë filma.

Ajo u bë e famshme me rolin në filmin e vitit 1984 “Ghostbusters”, ku u shfaq si një fantazmë në një skenë famëkeqe seksi me personazhin e Dan Aykroyd, Ray Stantz. Harrin luajti gjithashtu në Romancing the Stone, Beverly Hills Cop II (si një shok i Playboy ) dhe Road House.

Roli i saj i madh: Megjithatë, Santa Barbara është ndoshta më e njohur për interpretimin e shpirtit të ëndrrës me të cilën Dan Aykroyd bëhet intim gjatë filmit të parë Ghostbusters.
Iku shumë shpejt: ylli i Playboy Playmate dhe Ghostbusters Kymberly Herrin ndërroi jetë në moshën 65-vjeçare, sipas Santa Barbara News-Press (në foto qendra me motrat e saj të ndjera)
Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.