Dua Lipa: Këngën e parë e shkrova për nënën. Ishte në gjuhën…

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa u është përgjigjur pyetjeve më të shpeshta që fansat e saj kanë për të.

Një ndër pyetjet ishte se cila ka qenë kënga e saj e parë.
Ajo tha se kënga e saj e parë titullohet “New Love” dhe është publikuar në vitin 2015. Këngëtarja tregoi se kënga e parë që ka krijuar vetë në fëmijërinë e hershme i dedikohej nënës së saj, Anesës. I gjithë teksti, u shpreh artistja, kishte si inspirim mamanë time.
“Kur isha 4 vjeçe e shkrova një këngë për nënën, ishte në shqip dhe nisi si një shaka”, ka thënë Dua.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.