Ava Max në listën e “Forbes”: Ka qenë një rrugëtim i jashtëzakonshëm

Mes yjeve të përfshirë në listën e përvitshme “30 nën 30 vjeç” të prestigjiozes “Forbes” është dhe emri i këngëtares shqiptare me famë botërore Ava Max.

Kjo listë tregon sukseset financiare të 600 personaliteteve të reja të ndara në 20 kategori të ndryshme.

Mosha mesatare e personaliteteve të nderuara sivjet është 27 vjeç, ndërsa 20 për qind prej tyre janë imigrant nga 62 shtete të ndryshme të botës.

Vetë Ava Max ka reaguar për këtë lajm duke postuar një mesazh në Tvvitter: Faleminderit për këtë nderim revista ‘Forbes’. “30 nen 30”!!! ëoë, ka qenë një rrugëtim i jashtëzakonshëm dhe ne sapo kemi filluar…”.

Më herët në këtë listë janë përfshirë dhe këngëtaret e tjera me origjinë shqiptare si Bebe Rexha, Rita Ora apo Dua Lipa.

Kujtojmë që një ditë më parë në këtë listë për kategorinë e ushqimeve u përfshi Premtim Gjobalaj, shqiptaro-amerikani me origjinë nga Mali i Zi.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.