Këto janë tendencat e ngjyrave të flokëve për vjeshtën

Sezoni i ndryshimit dhe rinovimit është këtu. Nëse po mendoni të lyeni flokët apo të rinovoni ngjyrën, atëherë padyshim që ju interesojnë trendet e vjeshtës.

Nuancat që do të shohim janë të ngrohta, të ndezura dhe mjaft të errëta këtë vit. Qoftë ngjyra apo theksimi, do të gjeni shumë alternativa të ngjyrave të flokëve të vjeshtës.

TENDENCAT E NGJYRAVE TË FLOKËVE PËR VJESHTËN 2022:

Zeshkane e pasur

Këtë vit ngjyrë kafe do të jetë kudo. Parukierët rekomandojnë kthimin e flokëve në ngjyrë kafe, natyrale. Megjithatë, ekstra është se i japin një shkëlqim dhe dimension ngjyrës. Kjo do të thotë, ndërsa shfaqet një ngjyrë, në thelb përzihen 2 ose më shumë nuanca kafe për ta arritur atë.

Rrënjët me hije

Një trend që tashmë është paraqitur që në pranverë janë rrënjët me hije. Me këtë nënkuptojmë “hijen” që krijohet në rrënjë të nuancave të lehta. Në vend të ombre, e cila ka skaje të ndryshme, ne shohim një ndryshim në rrënjë. Plus, është një trend i lehtë, sepse nëse i keni lyer flokët pak më të hapur dhe ngjyra e flokëve ju “zbret”, mund ta arrini lehtësisht trendin.

Karamel i thekur

Nuancat e flokëve me karamel dhe gjalpë kanë arritur të ngjiten në krye të preferencave. Nëse dëshironi të ndryshoni biondin dhe ta nxini, është një mundësi për të provuar një ngjyrë më karamel, me tonalitete të artë dhe jo aq të ftohtë. Mund të provoni karamel të thekur në flokë bjonde dhe gështenjë.

Qershia

E kuqja ka zënë vend në mesin e ngjyrave kryesore në vitet e fundit. Me kalimin e dimrit, do të shihni gjithnjë e më shumë nuanca vishnje që shkojnë mirë me flokët kafe dhe të errët në përgjithësi. Mirëpo, mirëmbajtja e ngjyrave është pak më e vështirë.

Moka e errët

Një ngjyrë për ata që i duan shumë flokët e errët, është moka e errët. Në thelb është kafe shumë e errët. Nuanca i afrohet shumë flokëve të zeza, por në fakt është kafe. Mund ta provoni nëse dëshironi t’i lyeni flokët me ngjyrë të zezë si hap i parë për të parë se sa të errët duken./abcnews.al

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.