“Toyota”/ “Trondit”avokati: Belgjika ka procedim penal ndaj Bashës

Avokati Genc Gjokutaj tha mbrëmjen e së enjtes se Lulzim Basha është nën procedim nga drejtësia në Belgjikë.

Sipas tij, bëhet fjalë për çështjen e “Toyota Yaris” dhe akuza nuk ka lindur për dëshmi të rreme apo për mungesë dëshmie. Por ka një procedim penal të mirëfilltë.

“Basha, me refuzimin ndaj autoriteteve belge, e ka rënduar pozitën e tij. Ose shpjegimet t’i jepte këtu. Ai është listuar bashkë me të akuzuarit e tjerë”, tha Gjokutaj.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.