Shijoni ditët e fundit të ngrohta! E diela premton vranësira, kthjellime dhe diell

Dita e sotme do te jetë me mot me kthjellime dhe shtim gradual të vranësira deri të dendura.
Reshje parashikohen të bëhen prezente në orët e mbrëmjes, me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.
Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-10m/s, e cila hera-herës do të fitojë shpejtësi deri në 15-20m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.