Peshku ‘ton’/ Rama zbulon investimin prej 10 milionë eurosh (Pamjet)

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka njoftuar investimin për krijimin e një prej pikave më të mëdha të Mesdheut për distribucionin e peshkut ‘ton’ në të gjithë botën, një investim që do të kushtojë 10 milionë euro.

Rama ka ndarë pamje nga procedura e këtij investimi, që do jetë me tri faza, i shtrirë në tre vjet dhe do të kalojë shifrën e 10 milionë eurove.

Sipas kryeministrit, Shqipëria do të bëhet një nga vendet kyçe në Mesdhe për ekonominë globale të këtij produkti shumë të kërkuar të detit.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.