Parashikimi i motit, 9 shkurt 2021

Territori shqiptar gjatë paradites do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat do të krijojnë mundësi për shira të pakët.

Ndërsa në vijim sërish reshjet do të fuqizohen duke bërë që të jenë me intensitet deri mesatar në të gjithë territorin dhe lokalisht intensive.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare në toke dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.