Parashikimi i motit, 12 dhjetor 2020

Dita e shtunë parashikohet me mot kryesisht të vranët dhe reshje shiu të herëpasherëshme, me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa në jugperëndim hera-herës me intensitet deri mesatar. Në veri në lartësinë mbi 1000 metra do të ketë reshje në formën e dëborës.
Era nga kuadrati i jugut do të jetë me shpejtësi mesatare 2-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare jugore fiton shpejtësi deri në 12m/s.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.