Parashikimi i motit, 10 dhjetor 2020

Vendi yne paraqitet me mot te paqendrueshem, ku vranesirat do te sjellin rreshje shiu ne territor. Ndërsa ne zonat malore Verilindore dhe Juglindore rreshjet e pakta do jene ne formen e debores. Por moti do te permiresohet perkohesisht gjate mbremjes.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, por mbeten te pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 14°C.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.