Mali i Munellës/ Humb jetën alpinisti Mula (Foto)

Ndoc Mula është personi që humbi jetën pasditen e sotme, në Malin e Munellës, teksa ishte pjesë e një grupi alpinistësh amatorë që po eksploronin zonën.

Gjatë një stuhie dëbore, ai së bashku me Ilir Shytin kanë rënë në një humnerë. Pas disa orë kërkimesh, Shyti është gjetur I plagosur dhe është dërguar në spital, ndërsa Mula është gjetur i pajetë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.