Kthjellime dhe vranësira, e enjtja me mot të paqëndrueshëm

E enjtja vijon të mbetet në qarkullimin e masave ajrore të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në oret e mesditës të cilat do të pasohen nga reshje shiu në jug, qendër dhe zonat malore në veri dhe lindje te territorit. Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu e breshëri.

Era do të fryjë nga veriperëndimi 1-8m/s, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:
zonat malore 12°C deri në 25°C
zonat e ulëta 17°C deri në 30°C
zonat bregdetare 15°C deri në 28°C

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.