Java nis me reshje, ulen temperaturat

Pjesa e para ditës do të jenë me vranësira të shumta të cilat do të sjellin reshje shiu në territor.

Por në pjesën e dytë të ditës parashikohet që të kemi përmirësim gradual, duke sjell dhe intervale me kthjellime në Shqipëri.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 17°C.

Era do fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.