Dudelange thyen Tiranën në duelin e Champions

Tirana u thye në Luksemburg nga Dudelange me rezultatin 0-1 dhe tashmë duhet të mendojë që ta përmbysë në “Air Albania” një javë më vonë.

Hassan në gjysmën e pjesës së dytë të ndeshjes shënoi golin e fitores për skuadrën vendase, që ishte e qartë në lojën e saj dhe u ndal në disa raste nga portieri Bekaj.

Tirana u mundua të rrezikonte dhe me Seferin e Xhixhën rrezikuan, por jo aq sa duhet. Loja me topa të gjatë e bëri më të lehtë për Dudelange, që ia doli të lexonte sulmet e bardhebluve dhe t’i ndalte.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.