Zjarr në Memaliaj/ Era favorizon flakët, rrezikohen banesat

Një zjarr ka rënë këtë pasdite në fshatin Memaliaj, pranë këtij qyteti.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, i cili sipas informacioneve po i afrohet banesave.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje për të ndërhyrë, me qëllim shuarjen e flakëve dhe sigurimin e një perimetri, që të mos rrezikohen banesat. Por, përhapja e flakëve po favorizohet edhe nga era e fortë në zonë.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.