Tragjike/ Shkon në 4 numri i të vrarëve në Deçan

Ka shkuar në tre numri i të vrarëve nga sulmi me armë drejt një autobuzi me nxënës në fshatin Gllogjan të Deçanit pak minuta më parë.

Ka shkuar në katër numri i të vrarëve nga të shtënat me armë në drejtim të një autobusi në fshatin Gllogjan.

Në vend të ngjarjes kanë vdekur shoferi dhe fatorino i autobusit, ndërsa më vonë, si pasojë e plagëve, edhe dy të rinj, të moshës 18 dhe 19 vjeçar.

Dy të plagosurit e tjerë adoleshentë ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.