Shkaktoi aksident në gjendje të dehur, bie në pranga 60-vjeçari

Shoferi 60-vjeçar që shkaktoi aksident rrugor me tre të plagosur ditën e djeshme, pasi ishte i dehur, është arrestuar nga policia në Vlorë.

60-vjeçari me inicialet K.C., u përfshi në aksident me një automjet, duke lënë të plagosur lehtë tre persona, drejtuesin e automjetit tjetër si dhe dy pasagjerët, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Ai akuzohet për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Po ashtu, një tjetër shofer 30-vjeçar ra në prangat e policisë së Vlorës, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjende të dehur.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.