Shëngjin/ Eksploziv objektit në ndërtim pak pas mesnate

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer pak pas mesnatës në një objekt në ndërtim në vendin e quajtur “Rana e Hedhun” në Shëngjin të Lezhës.

Mësohet se ka pasur vetëm dëme materiale në pronën e Liman Gjoka dhe fatmirësisht jo lëndime në njerëz.

NJOFTIMI I PLOTE

Lezhë

Më datë 11.12.2020, rreth orës 00:10, në vendin e quajtur “Rana e Hedhun “, Shengjin,Lezhë, në një objekt në ndërtim në pronësi të shtetasit L.Gj.,56 vjeç,banues në Tiranë,ka shpërthyer një sasi e vogël dyshohet lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.