Përplasje me armë zjarri në Athinë, plagoset një shqiptar

Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Athinë. Mediat greke raportojnë se si pasojë ka mbetur i plagosur një shqiptar.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Kato Patissia. I plagosuri kishte arritur të largohej nga vendi ku u qëlluan  në rrugën Nikopoleos dhe u gjet në një makinë me një burrë dhe një grua tjetër.

Sipas të dhënave paraprake dy rrugica larg zonës ku u ndodhi ngjarja, polici greke ndaloi automjetin e dëmtuar nga plumbat, me dy shqiptarë dhe një gjeorgjiane.

Automjeti u ndalua në rrugë “Patision”, ndërsa shoferi u transportua në spital. Gruaja dhe burri që ishin me të në makinë u dërguan në stacionin policor lokal për të dëshmuar. Ndërsa një i tretë i përfshirë në incident arriti të shpëtojë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.