Firmat piramidale/ Ndahet nga jeta ish-bosi i “Gjallicës”

Fitim Gërxhalliu, ish-drejtuesi i firmës piramidale “Gjallica” është ndarë dje nga jeta në moshën 70-vjeçare.

Prej disa vitesh, ai kishte dalë nga burgu, pas dënimit së bashku me Shemsie dhe Gani Kadrian, me të cilët krijuan firmën piramidale “Gjallica”, në vitet ‘90.

Pas daljes nga burgu, Gërxhalliu jetonte në një banesë me qira, te zona e njohur si “Komuna e Parisit”, në Tiranë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.