Kokainë dhe pistoletë, në pranga i riu në Berat. U kap duke…

Një 36-vjeçar nga Berati është vënë në pranga pasi shpërndante drogëra të forta në sasi të vogla në qytet.

Sipas policisë sasia e drogës u gjet në lokalin e tij ku gjithashtu u gjet dhe një pistoletë sportive.

NJOFTIMI

Berat
Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.
Bie në pranga 1 shtetas që posedonte lëndën narkotike.
Sekuestrohet lëndë narkotike kokainë dhe një armë sportive pa leje.
Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, si dhe kontrolleve të shtuara për rritjen e parametrave të sigurisë, shërbimet e Policisë Berat, nga informacionet e marra në rrugë operative ushtruan kontroll në lokalin e shtetasit K.K., ku gjetën dhe sekuestruan 0.25 gramë lëndë narkotike kokainë, një armë sporive pistoletë.
Në vijim të veprimeve, nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Berat u arrestua në flagrancë shtetasi:
K.K., 36 vjeç, banues në fshatin Drenovicë, Berat.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprime të mëtejshme procedurale.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.