Humb betejën me sëmundjen, shuhet gazetari i njohur shqiptar

Pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë dje, në moshën 59-vjeçare gazetari i njohur nga Shkupi, Reshat Kamberi.

Reshat kamberi ishte gazetar i njohur i Radiotelevizionit të Maqedonisë dhe autor i njohur i shumë emisioneve dokumentare.

Ai shquhej edhe si një aktivist i dalluar i shoqërisë civile dhe një personalitet i vlerësuar.

Kamberi lindi në vitin 1962 në Koliçan të Epërm të Shkupit, ndërsa jetoi dhe punoi gjatë gjithë jetës së tij në Shkup.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.