Gjermani/ Sulm me armë në një parking, katër të plagosur

Një sulm me armë zjarri është regjistruar pasditen e sotme në Berlin.

Sipas mediave gjermane ngjarja ndodhi në një parking dyqanesh.

Katër persona kanë mbetur të plagosur ndërsa ende nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore.

Ndërkohë autori ka mundur t’i shpëtojë policisë dhe tashmë ndodhet në arrati.

Tashmë policia po punon për kapjen e tij dhe sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.