E rëndë në Sarandë/ Eskavatori prek energjinë elektrike, vdes shoferi

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Sarandë, ku një person ka gjetur vdekjen, si pasojë e kontaktit me rrymën elektrike.

Sipas policisë, rreth orës 8:30, në vendin e quajtur “Sheret”, Konispol, duke lëvizur me makinë pune eskavator me kovën lart, aksidentalisht mjeti ka rënë në kontakt me telat e energjisë elektrike, e si pasojë ka humbur jetën drejtuesi P. A., 55 vjeç banues në Finiq, Sarandë.

Më datë 13.12.2020, rreth orës 8:30, në vendin e quajtur “Sheret”, Konispol, duke levizur me makinë pune eskavator me kovën lart, aksidentalisht mjeti ka rën në kontakt me telat e rrymës elektrike, ku si pasojë ka humbur jetën drejtuesi shtetasi P. A., 55 vjeç banues në Finiq, Sarandë.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.