E merr peng të riun për disa orë, në pranga 37-vjeçari

Policia e Dibrës bën të ditur se është vënë në pranga një 37-vjeçar i cili për disa orë ka mbajtur peng një të ri duke i kërkuar para në këmbim të lirimit.

NJOFTIMI I PLOTE

Bulqizë

I hoqi për disa orë padrejtësisht lirinë për motive të dobëta 22- vjeçarit, kapet dhe vihet në pranga autori.

Specialistët për hetimin e Krimieve në Komisariatin e Policisë Bulqizë, arrestuan në flagrancë shtetasin Y. D., 37 vjeç, banues në Bulqizë.

Ky shtetas për motive të dobëta i ka hequr për disa orë lirinë shtetasit V. B, 22 vjeç, banues në Bulqizë, duke e mbajtur në garazhin e makinës .

Me marrjen e njoftimit , shërbimet e policisë kanë bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e 37 vjeçarit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, dhe “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e
pasurisë”.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.