Vrasja e shqiptarit Papa, mediat greke: Ja kush e donte të vdekur

Greqia është tronditur nga një sërë atentatesh mafioze. Së fundmi, i vdekur ka mbetur shqiptari Aristidis Papas.

Policia është duke hetuar rastin, ndërsa të gjithë energjitë e saj i ka përqendruar rreth një “trekëndëshin” e burgjeve Athinë-Patras, ku veprojnë krimi i organizuar dhe mafia shqiptare.

Në fakt, sipas dëshmisë së një zyrtari të burgut, në maj të vitit 2019, një anëtar kryesor i mafies shqiptare në Korydallos kërkoi shfarosjen e këtij personi, ndërsa pretendohet se ai kërcënoi se nëse nuk arrinte ta vriste, ai do të kthehej kundër nëna e tij.

Dyshohet se 32-vjeçari të ketë qenë në qendër të mosmarrëveshjeve mes anëtarëve të mafias shqiptare, e cila në vitet 2006-2008 kishte vrarë 11 persona, plagosur 13 të tjerë, ndërsa ish-anëtarë ishin rrëmbyer e grabitur.

Një vrasje tjetër tronditëse është ajo e boksierit Tassos Bredesis, i cili u ekzekutua me 14 plumba. Boksieri ka pasur një të shkuar të errët, mes bandave dhe krimeve, megjithatë kohët e fundit duket se ishte shkëputur.

Sipas mediave, vrasësit e dinin vendin e palestrës ku ai stërvitej dhe kanë pritur orarin e saktë kur ai dilte për atje. Më pas, nxorën kallashnikovin dhe e vranë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.