Autobotët me ujë shpërndajnë protestuesit, hidhet gaz lotsjellës (Foto+video)

Protestuesit e mbledhur tek Kryeministria janë shpërndarë nga efektivët e policisë përmes përdorimit të gazit lotsjellës dhe mbërritjes së autobotit me ujë.

Në çastin që protestuesit po afroheshin pranë selisë së qeverisë, policia ka nisur shpërndarjen e tyre.

Si pasojë e ndërhyrjes së efektivëve, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” është boshatisur dhe protestuesit janë nisur drejt Drejtorisë së Policisë.  Ata kanë shkatërruar sinjalistikat rrugore, sikundër vepruan edhe dje.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.