Tërmeti shkund Greqinë. Sa ishte magnituda që shkaktoi lëkundje të forta në Athinë

Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë paraditen e sotme. Instituti Gjeodinamik i Athinës tha se tërmeti u regjistrua rreth orës 12:54, 11 kilometra në lindje të Thivas, në një thellësi prej 5 kilometrash.

Nuk ka informacione për dëme materiale apo të lënduar si pasojë e tërmetit. Lëkundjet u ndjenë edhe në kryeqytetin e Athinës.

Kujtojmë që Greqia, Turqia dhe Shqipëria kanë qenë një vatër e nxehtë tërmetesh kohët e fundit.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.